Egyedülálló magyar népzeneoktató platformot fejlesztettek
A felület segítségével a magyar népművészet és a táncházmozgalom eredményei láthatóvá és elérhetővé válhatnak bárki számára.
A felület segítségével a magyar népművészet és a táncházmozgalom eredményei láthatóvá és elérhetővé válhatnak bárki számára.
A platform létrehozói olyan témák oktatását szeretnék elősegíteni, amelyekről az iskolákban nem tanítják a diákokat. Ezek között szerepel a bullying, az emberi jogok megismerése és az azokért való kiállás.
Hatodik osztályig tanulhatnak a gyerekek az Egyesült Királyság első hibrid iskolájában 2024. szeptemberétől.
Korábban leckekönyv és ellenőrző volt, ma már Kréta van, amibe nem mindig a legkedvezőbb időpontokba kerülnek be a jegyek és a házik. Miután a pedagógusok elmondták a kommunikációval kapcsolatos problémáikat, a szülőket is megkérdeztük, ők mit gondolnak, és miben változtatnának.
Csepelen talált a Qualitas Gimnázium igazgatója egy olyan épületet, amit ki tud bérelni az iskola.
Sorra jelentik be ideiglenes bezárásukat a kaliforniai iskolák a Hilary trópusi vihar miatt.
Vészesen közeleg az iskolakezdés, ugyanakkor az Oktatási és Tudományos Minisztérium még mindig vitatja az ukrán gyermekek tanulási lehetőségeit. Ősztől nem mindenkinek lesz lehetősége visszamenni az iskolapadba, sokan online folytatják tanulmányaikat.
A gyerekek 25 százaléka számol be rendszeresen, legalább havi gyakorisággal fejfájásról egy új hazai kutatásban megkérdezett szülők szerint.
A 18-26 évesek tisztában vannak azzal, hogy a jövőbeli karrierjükhöz szükségük van a digitális készségük és tudásuk fejlesztéséhez.
Több egyetemen teljesen átírták a vizsgaidőszak rendjét az elszállt rezsiköltségek miatt: van, ahol három hétre lezárják az oktatási épületek nagy részét, így csak minden ötödik tantermet lehet majd használni vizsgáztatásra, máshol úgy döntöttek, hogy az egyébként is fűtött gyakorlóiskolákban és kollégiumokban tartják majd meg az írásbeliket és a szóbeliket. Az online oktatástól azonban láthatóan ódzkodnak a felsőoktatási intézmények.
Azért döntöttek így, mert közel tízszeresére emelkedett a távfűtés költsége a Dunaújvárosi Egyetemen (DUE).
Az iskolában még nyáron kezdődtek el a felújítások, de a munkák nem értek véget a tanév kezdetére, ezzel egyre több gondot okozva a diákoknak, tanároknak.
A nappali tagozatosok továbbra is bejárnak majd az előadásokra és a szemináriumokra, a levelezős szakokon tanulók óráit októbertől viszont online tartják meg.
Ötven hallgató ellen indított fegyelmi eljárást a Budapesti Corvinus Egyetem, az egyik oktatónak ugyanis gyanús lett az egyik évközi vizsga eredménye. Két egyetemistáról kiderült: mások helyett írták meg az online tesztet.
Az ELTE már bejelentette: az idei őszi szünet decemberben lesz. A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete most közleményben kéri a kormányt arra, hogy haladéktalanul biztosítson forrást az egyetemek folyamatos működéséhez.
Úgy tűnik, súlyosan érintheti az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Bölcsészettudományi Karát az energiárrobbanás.
Az iskolák 2020 tavaszán kerültek egyre nehezebb helyzetbe, akkor ugyanis országszerte bezártak az iskolák, és megakadt az addig megszokott a tanulás menete.
Nem elképzelhető, hogy a fűtés költségei miatt távoktatást rendeljenek el – ezt mondta Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár a katolikus köznevelési és szakképzési intézmények országos vezetői tanévnyitóján.
Több országban rövidítenének a tanítási heteken, Szicíliában napelemekkel próbálnak többletenergiát termelni az iskoláknak - az oktatásban is komoly problémát okoznak az elszálló energiaárak.
Az egyetemek és főiskolák rezsije is drasztikusan emelkedhet a következő hónapokban: az intézmények egy részében most próbálják megbecsülni, nagyjából mekkora plusz kiadással számolhatnak a néhány nap múlva induló őszi szemeszterben, máshol viszont a hosszú távú szerződések miatt még nem tartanak a drágulástól. Online oktatást – egyelőre – sehol nem terveznek.